אז למה שנאמין למה שאתה כותב?

אין לי יומרות להיות מומחה, או לפחות לא מומחה עם תעודות. ובכל זאת, כאשר אני חוזר וקורא את המאמרים שמופיעים באתר הזה, אני חייב להודות (לפחות לעצמי) שאני מקבל את הרושם שאני מבין בנושא. אך כמובן שאינני כותב רק לעצמי, והגיוני שמי שמוצא את עצמו קורא את הדברים שמופיעים כאן ישאל אם אפשר להחשיב אותי למקור מוסמך. כדי לענות, ולו בטיפה, על השאלה הזאת, קיים הדף הזה.

שמי ג'יי הורוויץ. נכון לכתיבת הדף הזה, אני עוסק בנושאים של שילוב האינטרנט בתהליכי למידה יותר מעשור - גם לשם הפרנסה, וגם בשעות רבות מדי ממה שבדרך כלל נחשב כזמני האישי. אני בעל תואר שני במגמה לתקשורת ומחשבים בחינוך בבית הספר לחינוך של אוניברסיטה תל אביב, ובין היתר הייתי בין בוני הקורסים הראשונים של בית-ספר אביב (מה שבדרך כלל מכונה "בית הספר הווירטואלי הראשון בישראל"). אני ממשיך לעבוד בתחום גם היום. אני עובד כמדריך מטה בכיר של המחלקה לסביבות למידה חדשניות באגף לחינוך יסודי של משרד החינוך, וגם במכון ללימודים מקוונים במכללת אחווה. בנוסף, אני מרצה על נושאים רבים הקשורים לתקשוב בחינוך, ומעביר סדנאות באותם נושאים.

למרות שאפילו אני חייב להודות שאלה קבלות די סבירות, אינני יכול לקבוע שאותן קבלות הן סיבה מספקת להאמין למה שאני כותב כאן. בעידן של הצפת המידע, והנגישות הכל כך זמינה למידע, הקורא יצטרך לקבוע בכוחות עצמו את מידת האמינות ו/או המהימנות של הדברים שמופיעים במאמרים שלי כאן.

המאמרים שאני מביא לפרסום כאן הופיעו קודם, לרוב, במסגרות מודפסות. אותן מוסגרות מצויינות בסיום כל מאמר. בנוסף למאמרים כאן אפשר למצוא עוד הרבה דוגמאות של הכתיבה שלי בשני אתרים אחרים:

הבוידם (The Boidem)
מדור חודשי על היבטים שונים של חדירת התקשוב לחיי היום-יום שלנו
למידה, אינטרנט ... ומה שביניהם
  בלוג מתמשך, בעברית, בנושאים הקשורים לשמו

הרחבות והסברים, למי שמבקש, אפשר לקבל ב-דואר אלקטרוני.


עדכון אחרון: מאי, 2007